VIDEO | Ianis Hagi a înscris cel mai norocos gol al carierei. Glasgow s-a calificat în șaisprezecimile Europa League

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 11 decembrie 2020, ora 09:55,
ianis
ianis

Glasgow Rangers a câștigat meciul disputat în deplasare, joi seara, cu Lech Poznan, scor 2-0, în etapa a șasea, ultima din faza grupelor Europa League.

Ianis Hagi a fost autorul golului al doilea al scoțienilor, în minutul 72 al partidei. Atacantul român a început titular partida cu polonezii și fost schimbat cu un sfert de oră înainte de final.

Românul a îndeplinit o simplă formalitate la faza golului, marcând cu capul de pe linia porții. Mingea fusese trimisă în bară de un coechipier.

Pentru prestația sa, presa scoțiană de specialitate i-a acordat românului nota 7.

În urma acestei victorii, gruparea scoțiană a încheiat grupa D pe primul loc și va evolua în șaisprezecimile de finală a competiției.