VIDEO | Ianis e pe val! Fiul ”Regelui”, pasă de gol în ultimul meci al lui Rangers din 2020

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 30 decembrie 2020, ora 20:11,
Ianis Hagi
Ianis Hagi

Ianis Hagi e pe val la Rangers, liderul din Scoția!

După ce etapa trecută a marcat golul victoriei, fiul ”Regelui” a pus din nou umărul la succesul formației lui Steven Gerrard.

Rangers a câștigat cu 2-0 în deplasarea de la St. Mirren.

În prima repriză, la primul gol, Ianis l-a servit ideal pe Roofe, după ce a recuperat mingea de la 25 de metri.

• Partida de astăzi este a treia în care internaționalul român contribuie la victoria echipei sale, ajungând la două goluri și un assist în ultimele 3 partide.

După doar 6 minute, Morelos a majorat avantajul lui Rangers, după ce profitat de o gafă din defensiva celor de la Mirren.

În urma acestui succes, Rangers se află în continuare în fotoliul de lider din Scoția, la 16 puncte de rivala Celtic, dar cu trei partide în plus.