VIDEO | Ianis, băgat în ședință de Gerrard! Ce i-a transmis antrenorul lui Rangers

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 09 martie 2020, ora 15:59,
ianis hagi rangers

Ianis Hagi a fost băgat în ședință de Steven Gerrard!

Rangers a câștigat partida cu Ross County, scor 1-0, în etapa a 30-a din Scoția. Ryan Kent a marcat golul victoriei în minutul 77.

Ianis Hagi a început partida ca titular, însă Gerrard l-a schimbat în minutul 63 cu Kamberi.

La finalul partidei, antrenorul lui Rangers a dezvăluit ce mesaj a avut pentru trio-ul ofensiv al formației sale, alcătuit din fiul ”Regelui”, Kent și Morelos.

„Aveam nevoie de mai mult din partea celor trei din faţă (n.r. – Hagi, Kent, Morelos), astfel că i-am provocat la pauza meciului. Kent a răspuns pozitiv şi e bine pentru el. Mă bucur că el a înţeles ce i-am spus, întrucât anumiţi fotbalişti îşi compătimeau situaţia, în timp ce alţii s-au ridicat la nivelul provocării.

Kent a reuşit. Sunt două moduri de a reacţiona atunci când eşti criticat. Fie te retragi în carapacea ta şi hibernezi, fie pui umărul la bătaie şi accepţi criticile constructive.” a declarat Gerrard după meciul cu Ross County.

5 milioane de euro este cota de piață a lui Hagi, potrivit transfermarkt.com.

În actualul sezon, internaționalul român a bifat 7 meciuri în Premiership, 2 în Cupa Scoției și 2 în Europa League, în dubla manșă cu Braga.

ianis-hagi-rangers-2

Vezi și EXCLUSIV | ”Baciul” sare în apărarea lui Ianis: ”Nu e Gică! Lăsați-l în pace!”