VIDEO | I-a lovit trenul! FC Voluntari, demolată de CFR Cluj!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 13 septembrie 2019, ora 21:58,
voluntari ramniceanu

CFR Cluj a demolat-o pe FC Voluntari, 5-0, în Gruia. Ilfovenii au avut doi jucători eliminați în prima repriză.

CFR Cluj a deschis scorul repede, în minutul 2. Râmniceanu a ieșit pe sub minge la centrarea lui Deac, iar Itu a înscris cu capul.

A urmat dezastrul. Voluntari a rămas în inferioritate numerică din minutul 12, când Rodriguez a fost eliminat direct pentru fault în postura de ultim apărător.

Echipa lui Cristiano Bergodi a mai pierdut un om în minutul 28. Simonovski a fost eliminat pentru o lovitură cu cotul asupra lui Hoban.

Ovidiu Hoban a majorat diferența în minutul 35, cu o execuție frumoasă.

Doar un minut mai târziu, Costache a înscris și el cu un șut splendid, din afara careului.

În minutul 51, Achim a deviat în propria poartă o centrare venită de la Costache, iar scorul a urcat la 4-0 pentru CFR.

Omrani a înscris și el, în minutul 67, cu capul, după o centrare perfectă trimisă de Pereira.

CFR are acum 20 de puncte și a urcat pe primul loc, la două puncte de Gaz Metan. Echipa lui Edi Iordănescu are meci greu luni, în deplasare la Viitorul.