VIDEO | Hermannstadt, prima victorie în noul sezon al Ligii 1! Meci spectaculos la Ploiești, cu Chindia Târgoviște

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 18 septembrie 2020, ora 20:12,
chindia hermannstadt

FC Hermannstadt a câștigat meciul de la Ploiești cu Chindia Târgoviște, scor 3-1, în etapa a patra a Ligii 1. Este prima victorie din acest sezon pentru echipa din Sibiu.

Chindia a deschis scorul în minutul 10. Daniel Popa, atacant venit de la Dinamo, a profitat de o eroare gravă în defensiva sibienilor.

Până la pauză, Hermannstadt a întors scorul. Mai întâi, Romario Pires a transformat un penalty în minutul 31, apoi Sîntean a avut o execuție de senzație, în minutul 40, din lovitură liberă.

Spaniolul David Mayoral, venit în această vară de la Murcia, a înscris la debutul pentru Hermannstadt, în minutul 82.