VIDEO | HC Dobrogea Sud – Sporting 27-27. Calificarea se joacă în Portugalia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 septembrie 2020, ora 22:39,
dobrogea sud

HC Dobrogea Sud a remizat cu portughezii de la Sporting Lisabona, scor 27-27, în prima manşă a ultimului tur preliminar din EHF European League. Calificarea se va juca în returul din Portugalia.

HC Dobrogea Sud nu a reuşit să treacă de portughezii de la Sporting în prima manşă a ultimului tur preliminar din EHF Europa League. Oaspeţii au condus cu 16-14 la pauză, însă handbaliştii lui Djordje Cirkovic au reuşit o repriză secundă aproape perfectă. Dobrogenii au avut chiar şi patru goluri avantaj, însă au fost nevoiţi să accepte o remiză în final, scor 27-27.

Publicată de HC Dobrogea Sud Constanta pe Marţi, 22 septembrie 2020

„Noi dacă scoatem aceste greşeli tehnice avem mari şanse, o luăm de la zero. Se va juca acolo, noi mergem să câştigăm sau să facem 28-28 şi să mergem în grupe!” – a declarat George Buricea la finalul întâlnirii.

Returul se va disputa marţea viitoare, la Lisabona.

sportingportugaliatur preliminardobrogea sudhandbalegalcalificareehf european league