VIDEO | Halep și Zhang au jucat ‘punctul zilei’ la Wimbledon

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 09 iulie 2019, ora 21:26,
zhang-halep-wimbledon

Simona Halep și Shuai Zhang au fost protagonistele unei partide spectaculoase în faza sferturilor de finală la Wimbledon. Românca s-a impus cu 7-6 (4), 6-1, dar chinezoaica a câștigat cel mai frumos punct al zilei pe iarba londoneză.

Cheia meciului a fost, cel mai probabil, în primul set, când Halep a revenit de la 1-4.

La scorul de 4-4, Zhang și Halep au uluit spectatorii cu un punct genial. Chinezoaica a jucat excelent din apropierea fileului.

‘Super Simo’ a declarat că se simte excelent pe iarbă și este încrezătoare că poate ajunge în premieră în finală.

Iată și alte puncte de excepție înregistrate în meciurile de astăzi la Wimbledon: