VIDEO | Halep și-a aflat adversara din optimile de la Wimbledon! E revelația turneului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 iulie 2019, ora 21:24,
Halep meci Wimbledon

Simona Halep a aflat cu cine se va lupta pentru un loc în sferturile de la Wimbledon.

Fostul lider mondial va întâlni revelația Grand Slam-ului de la Londra: Cori Gauff.

În vârstă de doar 15 ani, Gauff a trecut în trei seturi de Polona Hercog, după ce a salvat două mingi de meci.

Gauff a pierdut primul set cu 3-6, apoi a împins meciul în decisiv după ce s-a impus într-un tie-break superb, scor 9-7.

Gauff a luat setul al treilea cu 7-5 și face senzație la Wimbledon, după ce a mai trecut și de Venus Williams, respectiv Magdalena Rybarikova.