VIDEO | Hagi a câștigat confruntarea „Generației de Aur” din Cupa României

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 26 septembrie 2018, ora 21:14,
gica-hagi-constanta

FC Viitorul s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins Concordia Chiajna în deplasare, scor 3-0. Este primul eșec suferit de către Dorinel Munteanu pe banca tehnică a ilfovenilor.

Fundașul Virgil Ghiţă a deschis scorul în minutul 14, în urma unui corner.

Pe finalul primei reprize, mijlocașul Andrei Prepeliţă a fost eliminat de la Concordia, pentru cumul de cartonașe galbene.

În minutul 55, Ştefan Bărboianu primeşte direct cartonaşul roşu după ce îl faultează dur pe Radu Boboc.

În minutul 65, un șut puternic spre colțul lung trimis de către Alexandru Măţan l-a lovit în umăr pe Mihai Leca, iar mingea a intrat în poartă.

În minutul 90+3, Viitorul pune în aplicare un contraatac excelent. Voduţ a avansat în careu şi i-a pasat în centru lui Andrei Ciobanu, iar acesta a şutat puternic la colţul lung și a stabilit scorul final.

Chindia Târgoviște – CFR Cluj este ultimul meci al zilei în Cupa României, de la ora 21:30.

gica hagicupa romanieifc viitorulconcordiahagidorinel munteanuconcordia chiajnaviitorulantrenori