VIDEO | Griezmann a debutat la Barcelona! Francezul, victimă a unui fault dur în amicalul cu Chelsea

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 23 iulie 2019, ora 19:14,
griezmann barcelona 1

Antoine Griezmann a debutat la Barcelona în amicalul cu Chelsea pierdut de catalani cu scorul de 1-2.

Partida s-a disputat pe Saitama Stadium din Japonia, cu 63 de mii de spectatori.

Griezmann a evoluat din primul minut, iar la jumătatea primei reprize a fost faultat dur de Jorginho. De teamă să nu se accidenteze mai rău, Valverde l-a înlocuit cu Rafinha.

Chelsea a deschis scorul în minutul 34, prin Abraham, după o greșeală a lui Busquets.

Barkley a marcat pentru 2-0 cu 10 minute înainte de final.

Golul Barcelonei a fost înscris de Ivan Rakitic. Pentru catalani a debutat și Frenkie de Jong.

Barcelona: Ter Stegen (Neto 46) – Pique (Todibo 46), Umtiti (Lenglet 46), Jordi Alba (Jaime 46), Roberto (Alena 46), S. Busquets (Rakitic 46), Riqui Puig (De Jong 46), Collado (Malcom 46), O. Busquets (Semedo 46), Dembele (Perez 46), Griezmann (Rafinha 46).

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta (Bakayoko 70), Christensen (Tomori 46), Luiz (Zouma 46), Emerson (Alonso 46), Jorginho (Drinkwater 70), Kovacic (Zappacosta 70), Pedro (Batshuayi 70), Mount (Barkley 60), Pulisic (Giroud 60), Abraham (Kenedy 60).