VIDEO | Greu de ucis! Gafa lui Fabianski o ajută pe Liverpool să continue seria incredibilă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 25 februarie 2020, ora 10:50,
liverpool
liverpool

Echipa lui Klopp a întors rezultatul în repriza secundă a meciului cu West Ham, din etapa a 27-a a Premier League.

Cormoranii au câștigat cu 3-2 și și-au păstrat avansul uriaș în fruntea clasamentului față de rivala City. Londonezii au condus cu 2-1, dar visul lor s-a spulberat după ce Fabianski a scăpat în poartă mingea șutată de Salah, iar ciocănarii rămân în zona roșie a clasamentului.

Mane a adus victoria campioanei Europei în minutul 81, iar Liverpool a reușit a 18-a victorie consecutivă în campionat. Mia mult, Henderson & Co sunt neînvinși din aprilie 2017 pe teren propriu în partidele din Premier League. Sâmbătă, Liverpool va întâlni o altă echipă aflată pe loc retrogradabil. Watford este următoarea adversară a fotbaliștilor lui Klopp.