VIDEO | Greu de oprit! Ronaldo, o nouă prestație de gală în Serie A. Hattrick în 32 de minute

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 06 ianuarie 2020, ora 20:11,
ronaldo
ronaldo

Juventus n-a avut emoții în primul meci din 2020.

”Bătrâna Doamnă” a făcut spectacol și a câștigat la scor partida cu Cagliari, 4-0.

Cristiano Ronaldo a oferit o nouă prestație de gală. Portughezul a marcat al 56-lea hattrick din carieră în doar 32 de minute (’49, ’67, ’82).

Lusitanul a ajuns la cota 13 în actuala stagiune. Immobile este golgeterul din Serie A, cu 19 goluri.

Higuain a marcat și el pentru Juventus, în minutul 81.

În urma acestui rezultat, torinezii au urcat pe prima poziție în campionat, cu 45 de puncte, iar Cagliari a rămas pe locul 6, cu 29 de puncte.

În următoarea etapă din Serie A, campioana en-titre a Italiei va juca cu Roma, în deplasare.