VIDEO | Gonzalo Higuain a reușit primele goluri în Premier League! Execuție de senzație

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 februarie 2019, ora 20:45,
chelsea-higuain

Atacantul argentinian Gonzalo Higuain (31 de ani), împrumutat de Juventus la Chelsea, a reușit primele goluri în Premier League, în victoria clară a londonezilor cu Huddersfield, scor 5-0, pe Stamford Bridge.

Higuain a deschis scorul în minutul 16, din pasa lui Kante.

Eden Hazard a dublat avantajul lui Chelsea înainte de pauză, din penalty.

Același Hazard a dus scorul la 3-0 în minutul 66.

În minutul 69, Gonzalo Higuain a șutat genial de la 18 metri de poartă, cu piciorul drept.

David Luiz a stabilit scorul final, după reușita din minutul 86 – lovitură de cap în urma unui corner.

Chelsea Londra ocupă locul 4 în Premier League, dar poate fi egalată de rivala Arsenal, în cazul unui succes al ‘tunarilor’ în derby-ul cu Manchester City.

Înainte să ajungă la Chelsea, Gonzalo Higuain a fost împrumutat de Juventus la AC Milan.