VIDEO | Golul Slaviei n-a fost o surpriză pentru Stanciu: „Lucrăm asta foarte mult”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 20 august 2019, ora 23:20,
Stanciu CFR
Stanciu CFR

Titular cu CFR Cluj, Nicolae Stanciu e la un pas de calificarea în grupele Ligii Campionilor, după ce Slavia s-a impus la limită, scor 1-0.

Golul reușit de Masopust n-a fost o surpriză pentru internaționalul român: ”De când am venit la Slavia, lucrăm fazele fixe foarte mult. La nicio echipă la care am jucat nu am lucrat atât de mult. Am avut și noroc, că portarul a fost mascat”.

”A fost un meci foarte, foarte greu, cel puțin pentru mine. Aveam emoții. Nu mi-am dorit niciodată să joc împotriva unei echipe românești. Am zis că șansele sunt egale. Prima repriză am dominat-o noi, scorul a fost meritat.

CFR a făcut o repriză a doua foarte bună. Mă bucur că portarul nostru a apărat penalty-ul lui Omrani, am fi avut o misiune mai grea. Sperăm să ne calificăm. Suntem mulțumiți de prima repriză, trebuie să vedem unde am greșit în repriza secundă”, a spus Stanciu.