VIDEO | Golul serii în Europa, înscris de Ludogoreţ. Roşu pentru Dragoş Grigore

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 03 octombrie 2019, ora 21:07,
forster ludogoret

Dragoş Grigore a fost eliminat, însă Ludogoreţ s-a impus cu 3-0 pe terenul maghiarilor de la Ferencvaros. Keşeru a fost integralist, însă un fundaş brazilian a fost eroul bulgarilor.

Lukoki a deschis scorul pentru Ludogoreţ în primul minute de joc. Rafael Forster a marcat golul serii în Europa League, cu o execuţie în stilul lui Roberto Carlos, din lovitură liberă. Fundaşul brazilian a reuşit dubla în repriza a doua, iar bulgarii au punctaj maxim în Grupa H după primele două meciuri disputate.

Titular la Ludogoreţ, Dragoş Grigore a primit al doilea cartonaş galben în minutul 43 şi şi-a lăsat echipa în inferioritate numerică. Locul său în centrul apărării a fost luat de Cosmin Moţi. Claudiu Keşeru a fost integralist în Ungaria.