VIDEO | Gol sărbătorit cu lacrimi! De ce a plâns brazilianul Malcom

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 07 noiembrie 2018, ora 11:32,
malcom
malcom

Trimis în teren cu nouă minute înainte de final, brazilianul Malcom a fost aproape să aducă victoria Barcelonei pe San Siro!

Jucătorul în vârstă de 21 de ani a marcat la mai puţin de două minute de la intrarea în teren. Transferat de la Bordeaux în această vară, Malcom s-a descătuşat după reuşita care l-a lăsat cu gura căscată chiar şi pe Ernesto Valverde. Brazilianul nu şi-a putut stăpâni lacrimile.

Motivul este lesne de înţeles. Malcom a evoluat până acum doar 34 de minute pentru noua sa echipă. 25 în La Liga şi cele 9 bifate aseară la debutul în UEFA Champions League. După meci, brazilianul a avut un mesaj clar pentru antrenorul său.

„Barcelona a fost un vis pe care il avea inca de cand eram copil. Sa debutez in UEFA Champions League si sa inscriu, asta voi sarbatori cu familia. Visul meu la Barca incepe, visul meu este sa fac istorie si sa realizez lucruri grozave” – a declarat atacantul pentru care Barca a plătit 41 de milioane de euro.

Inter – Barcelona s-a încheiat 1-1 după ce Icardi a restabilit egalitatea în minutul 87.