VIDEO | Gol incredibil marcat de Nicolae Stanciu! Slavia Praga a fost egalată în minutul 90+7

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 10 iunie 2020, ora 20:50,
stanciu
stanciu

UPDATE 21:10 Final nebun de meci! Slavia Praga a înscris în minutul 90+4, prin Masopust, apoi Tecl a fost eliminat. Ostrava a egalat în minutul 90+7, imediat după ce Nicolae Stanciu a părăsit terenul.

Scor final 2-2, iar Slavia Praga păstrează un avans de șase puncte față de Plzen, cu o etapă înainte de încheierea sezonului regulat. Va urma play-off-ul.

Nicolae Stanciu a înscris un gol spectaculos pentru Slavia Praga în meciul din deplasare cu Ostrava, în etapa a 29-a din campionatul Cehiei.

Mijlocașul român a trimis mingea în poartă în minutul 14, direct din lovitură liberă.

Portarul Lastuvka are multe să își reproșeze, având în vedere unghiul închis de execuție și reacția tardivă.

În minutul 50, scorul este egal, 1-1. Gazdele au egalat în minutul 17, prin Svozil.

Rivala Slaviei Praga, Viktoria Plzen, are un avantaj de două goluri în meciul cu Zlin. Distanța dintre cele două echipe din fruntea clasamentului este de 6 puncte.

Nicolae Stanciu (27 de ani) mai are contract cu Slavia Praga până în vara anului 2023.