VIDEO | Gol fabulos în Liga 1! Ce s-a întâmplat în duelul dintre Călărași și Iași

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 martie 2019, ora 15:17,
Iancu gol
Iancu gol

Poli Iași a plecat cu trei puncte mari de la Călărași, după ce s-a impus cu 2-1.

Totuși, Gabi Iancu a marcat cel mai frumos gol al meciului! Fostul mijlocaș de la FCSB a deschis scorul după ce a marcat direct din corner, în minutul 69.

Iancu a marcat direct din corner

Execuţie foarte bună sau gafă a portarului?Gabi Iancu a deschis scorul în meciul Dunărea Călăraşi – Poli Iaşi cu un gol marcat direct din corner —>> https://bit.ly/2TcGIqB

Publicată de Digi Sport pe Sâmbătă, 16 martie 2019

Platini a egalat însă apoi pentru oaspeți, iar Gardoș a adus victoria în minutul 87.

Gol Gardoş

Florin Gardoş a înscris primul gol de la revenirea în Liga 1 şi a adus victoria lui Poli Iaşi pe terenul celor de la Dunărea Călăraşi —> https://bit.ly/2TUht0P

Publicată de Telekom Sport Romania pe Sâmbătă, 16 martie 2019

ECHIPELE:

Dunărea: Calancea – Enache, Dobrosavlevici, Luchin, S. Filip – Simion – Ammari, Souda (Keyta ’64), Honciu (Henderson ’54), G. Iancu (V. Munteanu ’78) – Ndiaye

Antrenor: Dan Alexa

Poli Iaşi: Ruben Peralta – L. Rus, Gardoş, Frăsinescu, Sin – Mihalache, Cioinac (Bădic ’83), Teixeira (Nascimento ’55) – Sanoh, Platini, P. Petre (Burlacu ’70).

Antrenor: Flavius Stoican

Clasamentul play-out-ului după acest meci este următorul: 1. Poli Iaşi – 20 puncte, 2. Dinamo – 19 puncte, 3. Gaz Metan – 19, 4. FC Botoşani – 19, 5. FC Hermannstadt – 16, 6. FC Voluntari – 14, 7. Dunărea Călăraşi – 12, 8. Concordia – 10.