VIDEO | Gol de la peste 70 de metri! Poate fi reușita finalului de an

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 07 decembrie 2020, ora 11:12,
minge in poarta

Unul dintre cele mai frumoase goluri ale finalului de an a fost marcat, duminică, în Brazilia.

Figueirense a învins-o pe Nautico, scor 2-0, duminică seara, în Liga a 2-a din Brazilia.

Pe un teren îmbibat cu apă, primul gol a fost marcat de Bruno Michel, în minutul 47. În prelungirile partidei, Jhonatan Paulo Da Silva a profitat că portarul advers era mult ieșit din poartă și a trimis, din voleu, de la peste 70 de metri. Mingea s-a oprit în plasa porții, iar golul a devenit unul dintre cele mai frumoase ale acestui final de an.

După 26 de etape din Liga a 2-a braziliană, Figueirense, cu 25 de puncte, ocupă locul 17, primul retrogradabil. Nautico o urmează în clasament.