VIDEO | Gnohere, salvatorul FCSB! Astra a ratat un penalty

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 04 noiembrie 2018, ora 23:12,
Gnohere
Gnohere

FCSB a câștigat meciul de pe teren propriu cu Astra Giurgiu, scor 1-0, în etapa a 14-a din Liga 1. Giurgiuvenii au ratat un penalty.

Azdren Llullaku a ratat de la 11 metri în minutul 21. Portarul Bălgrădean a ghicit colțul.

Harlem Gnohere, care a purtat banderola de căpitan, a înscris din penalty în minutul 67. Olimpiu Moruţan a fost lovit în careu de Mrzljak.

În minutul 89, Zoua a ratat incredibil pentru Astra. Filip a trimis greșit către propriu careu, iar atacantul camerunez a încercat un lob, dar mingea a trecut peste poartă.

Gazonul de pe Arena Națională a fost într-o stare execrabilă.

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, L. Filip, Jr. Morais, Roman – Nedelcu, Teixeira (Zlatinski ’83) – Man (Rusescu ’88), Fl. Tănase, Fl. Coman (Moruţan ’46) – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică.

Astra Giurgiu: Lazar – Belu Iordache, Cestor, Erico (Bejan ’68), Radunovic – Mrzljak (Zoua ’74) – V. Gheorghe, Roşu, Biceanu, Llullaku – Begue (Buş ‘88). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul doi în campionat, iar Astra ocupă poziția a șasea, ultima care asigură prezența în play-off-ul Ligii 1.