VIDEO | Giuleștenii au făcut spectacol în Regie! Meci nebun cu 5 goluri. Sefer, eroul Rapidului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 22 septembrie 2019, ora 13:25,
fotbal-club-rapid-regie

Rapid și Gloria Buzău au oferit un meci thriller în Regie!

Giuleștenii au fost conduși de două ori, însă au reșit să revină de fiecare dată și să câștige partida cu formația din Buzău, scor 3-2.

Start ?? ?? ?? RAPID ? Gloria Buzău 0️⃣:0️⃣

Publicată de FC Rapid 1923 pe Duminică, 22 septembrie 2019

Primul XI ??RAPID? Tătaru – Voicu (cpt.), Bonnin, Mallo, Oanea – Jorza, Lazăr, Djuric – Sefer, Roskopf,…

Oaspeții au deschis scorul prin Huiban, minutul 9.

Avantajul Gloriei Buzău a ținut doar 8 minute. Cătălin Hlistei a egalat în minutul 17, după o greșeală în defensiva oaspeților.

În repriza secundă, Gloria a condus din nou, după reușita lui Munteanu, însă giuleștenii au luptat până la final și au reușit din nou să revină prin golurile marcate de Drăghiceanu, minutul 58, și Sefer, minutul 78.