VIDEO | Gicu Grozav, gol de trei puncte pentru Miriuţă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 04 august 2019, ora 11:14,
grozav ungaria

Gicu Grozav l-a făcut fericit pe Vasile Miriuţă la meciul din prima etapă a campionatului maghiar. FC Kisvarda, echipa antrenorului român, a învins Paks cu 1-0, iar fostul petrolist a marcat singurul gol al partidei.

Grozav a adus victoria după o pătrundere în careu, cu aproape zece minute înainte de finalul meciului.

Grozav-gól a Paks ellen

Gheorghe Grozav egész meccses teljesítményét góllal koronázta meg a 79. percben, amely egyúttal a győzelmet is jelentette a kisvárdai együttesnek, így a Böde Dániellel felálló Paks pont nélkül utazhatott haza.Részletek: http://bit.ly/2MDzRa3

Publicată de M4Sport pe Sâmbătă, 3 august 2019

În prima etapă din campionatul Ungariei, FC Kisvarda a mai utilizat doi jucători români. Portarul Mihai Mincă, integralist, și pe Sergiu Negruț, care a intrat în minutul 71, în timp ce Claudiu Bumba a rămas pe banca de rezerve.

„Nu pot decât să-mi felicit jucătorii. Nu cred că am jucat prost. Am jucat împotriva unui adversar bun, știam că va fi un meci greu, dar așa e în prima etapă” – a declarat Miriuţă la finalul întâlnirii cu FC Paks.

Gicu Grozav a fost adus la FC Kisvarda la începutul anului 2019, din postura de jucător liber de contract, după ce Dinamo i-a reziliat contractul. Românul mai are contract cu gruparea maghiară până în iunie 2020.