VIDEO | Ghinion incredibil pentru Șumudică în ultima etapă!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 17 mai 2019, ora 10:37,
MARIUS ȘUMUDICĂ

Al Shabab, echipa lui Marius Șumudică, a pierdut în ultima etapă de campionat din Arabia Saudită și a terminat pe locul al cincilea. Al Hilal s-a impus cu 3-2 după un penalty dictat în minutul 92.

Cu Budescu și Găman integraliști, Al Shabab a reușit o revenire incredibilă după ce gazdele de la Al Hilal au condus cu 2-0. Trupa lui Șumudică a reușit să egaleze în minutul 89. Al Hilal a obținut însă un penalty în prelungiri. Gomis a transformat pentru 3-2!

Al Hilal a terminat campionatul pe locul al doilea, la un punct în urma campioanei Al-Nassr.

Pentru Marius Șumudică ar putea fi ultimul meci pe banca celor de la Al Shabab. Antrenorul român ar încerca rezilierea contractului cu un an înainte de termen după ce a avut mai multe contre cu șefii echipei.