VIDEO | Germania n-a mai pățit așa ceva de 30 de ani! Ce se întâmplă înaintea Mondialului din Rusia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 iunie 2018, ora 11:55,
mesut-ozil
mesut-ozil

Naţionala Germaniei, care îşi va apăra titlul mondial în Rusia, în această vară, a fost învinsă, sâmbătă, la Klagenfurt, cu scorul de 2-1 (0-1), de Austria, într-o partidă amicală.

Germania a deschis scorul prin Ozil, în minutul 11, dar Hinteregger (minutul 53) şi Schopf (minutul 69) au marcat golurile în urma cărora Austria a terminat învingătoare acest meci.

În meciul cu Austria, selecţionerul Joachim Low nu a folosit vedete ca Thomas Müller, Jerome Boateng sau Toni Kroos, dar l-a avut între buturi pe portarul Maneul Neuer, revenit după o accidentare.

Germania a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie, serie nemaiîntâlnită în istorie din perioada 1987-1988, pe vremea selecţionerului Franz Beckenbauer.

Germania face parte din Grupa F a CM din Rusia, alături de Mexic, Suedia şi Coreea de Sud.