VIDEO | Germania a câștigat derby-ul cu Olanda! Croația, învinsă la Budapesta. Rezultatele din preliminariile Euro 2020

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 25 martie 2019, ora 00:37,
Germania Olanda

Olanda și Germania au oferit un meci superb la Amsterdam. Nemții s-au impus în final cu 3-2.

Sane a deschis scorul după un sfert de oră, iar apoi Gnabry a reușit un super gol, astfel că nemții au avut 2-0 la pauză.

Olanda a egalat surprinzător în repriza secundă, după ce Matthijs de Ligt și Depay l-au învins pe Neuer.

Schulz a dat însă lovitura în minutul 90, după un assist al lui Reus, iar Germania a reușit primul succes în Olanda în ultimii 23 de ani.

Surpriză mare la Budapesta

Finalistă la Campionatul Mondial din Rusia, Croația nu a câștigat nici măcar un punct în fața Ungariei.

Rebic a deschis scorul pentru Croația, însă maghiarii au obținut o victorie incredibilă: Szalai și Patkai au întors rezultatul.

Hazard, gol la meciul 100 în națională

La partida cu numărul 100 pentru naționala Belgiei, Eden Hazard a înscris un gol în victoria cu Cipru, scor 2-0.