VIDEO | George Pușcaș îi atrage atenția lui Contra! A înscris din nou pentru Palermo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 martie 2019, ora 16:34,
puscas palermo

Atacantul George Puşcaş a înscris pentru Palermo în meciul de pe teren propriu cu Lecce, scor 2-1, în etapa a 27-a din Serie B.

Palermo a deschis scorul în minutul 4, prin Trajkovski. Pușcaș a înscris în minutul 64, după ce a fentat doi fundași adverși.

Tabanelli a stabilit scorul final, după reușita din minutul 90+3.

George Pușcaș (22 de ani) a înscris 6 goluri în 22 de partide pentru Palermo în acest sezon.

Palermo este în pole position pentru promovarea în Serie A.

George Pușcaș se află pe lista convocărilor preliminare anunțate de către selecționerul Cosmin Contra pentru ‘dubla’ cu Suedia și Insulele Feroe, din campania de calificare la EURO 2020.

cosmin contrapreliminariieuro 2020puscasgeorge pușcașcontrapalermoitaliaechipa nationalaserie B