VIDEO | George Pușcaș, decisiv pentru Palermo! „A fost emoționant pentru mine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 15 aprilie 2019, ora 08:00,
Puscas-Palermo

George Pușcaș a înscris un gol pentru Palermo în deplasare cu Benevento, scor 2-1, în etapa a 33-a din Serie A. ‘Vulturii’ au șanse mari să promoveze în prima ligă.

Căpitanul și golgheterul Nestorovski a deschis scorul pentru Palermo, în minutul 42.

Pușcaș, introdus pe teren în minutul 79, a avut un impact rapid și a înscris în minutul 81, după ce a anticipat jocul la ofsaid al fundașilor adverși.

Asencio a redus din handicap pentru Benevento în minutul 90.

Sunt foarte mulțumit, pentru că le-am oferit fanilor o victorie importantă. Erau esențiale cele trei puncte. A fost un meci greu, știam că Benevento vrea să câștige și va juca ofensiv. Pe final, ne-am apărat foarte bine. A fost o partidă diferită pentru mine, puțin emoționant. Trebuie să rămânem concentrați, uniți și să jucăm bine ultimele etape, pentru a obține promovarea„, a declarat Pușcaș pentru site-ul oficial al clubului.

9 goluri și 2 pase decisive a reușit atacantul român în acest sezon la Palermo.

George Pușcaș (23 de ani) a jucat pentru Benevento în Serie A, în ediția 2017-2018.

Palermo ocupă locul trei în clasament și are un meci mai puțin disputat decât a doua clasată, Lecce.