VIDEO | Genoa – Udinese 2-2. Portarul Ionuț Radu, printre remarcați

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 octombrie 2018, ora 19:44,
Radu-Genoa
Radu-Genoa

Genoa și Udinese au remizat, scor 2-2, într-un meci spectaculos din runda cu numărul 10 din Serie A. Internaționalul de tineret Ionuț Andrei Radu s-a remarcat pentru echipa gazdă, reușind mai multe parade salvatoare.

În minutul 13, Radu a reușit o prima intervenție fabuloasă, respingând lovitura de cap a lui Behrami.

Genoa a dominat prima repriză, iar Romulo a deschis scorul în minutul 32, din penalty.

În minutul 40, portarul român în vârstă de 21 de ani a scos de sub transversală șutul lui Rodrigo de Paul.

Kevin Lasagna a egalat în minutul 65, dar bucuria oaspeților a durat doar două minute. Cristian Romero a făcut 2-1, în urma unui corner.

Finalul de meci a fost incendiar. Rodrigo de Paul a egalat în minutul 70, cu un șut fabulos la vinclu. Genoa a rămas în 10 oameni în ultimul sfert de oră, după eliminarea lui Romero.

În minutul 90+4, Ionuț Andrei Radu a salvat un punct pentru Genoa, respingând in extremis șutul lui Seko Fofana.

În urma acestui rezultat, Genoa se află pe locul 10 în clasament, având o restanță.

ionuț raduserie a2-2radugenoaparadeudineseportarremarcat