VIDEO | Gaz Metan Mediaș a dat lovitura pe finalul meciului cu Poli Iași

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 30 septembrie 2018, ora 18:24,
Gaz Metan
Gaz Metan

Gaz Metan Mediaş a învins Politehnica Iaşi pe teren propriu cu scorul de 1-0, grație unui gol marcat în minutul 90+1. În debutul partidei, gazdele au ratat un penalty.

Mijlocașul Ely Fernandes a declanșat sărbătoarea la Mediaș, după o lovitură liberă executată excelent de către Nasser Chamed.

În minutul 17, medieșenii au ratat un penalty, prin căpitanul Marius Constantin.

Mediașul a dominat autoritar partida, iar golgheterul Carlos Fortes a ratat incredibil în minutul 28, din poziție ideală.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, M. Constantin, I. Cristea, Trif – Coimbra, Ivanov – Caiado (Buziuc ‘90+2), Olaru (Chamed ’72), Ely Fernandes – Fortes (Yazalde ’79). Antrenor: Mihai Teja.

CSM Politehnica Iaşi: Cobrea – Gallego, Mihăescu, Frăsinescu, Panţîru – Cioinac, Qaka (Rus ’72) – Platini, Dylan Flores (N’Dongala ’84), Sin – A. Cristea (Enoh ’72). Antrenor: Flavius Stoican.

În urma acestui rezultat, Gaz Metan urcă pe locul 3 în clasamentul Ligii 1, la un punct de liderul FCSB. Poli Iași e pe poziția a 7-a.