VIDEO | Gaz Metan – Hermannstadt 0-2. Sibienii visează la play-off după victoria din derby

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 decembrie 2018, ora 18:45,
vasile-miriuță

Hermannstadt a plecat cu toate punctele de la Mediaș! Echipa lui Vasile Miriuță a învins-o cu 2-0 pe Gaz Metan.

Tătar a deschis scorul în minutul 30, iar Hermannstadt a lămurit lucrurile după pauză: Stoica a înscris printr-o lovitură de cap pentru 2-0.

Gaz Metan a ratat trei ocazii mari în repriza secundă, iar formația lui Teja riscă să rateze play-off-ul.

Gaz Metan Mediaș vs FC Hermannstadt 0 – 2Pentru echipa noastră au marcat Daniel Tatar si Ionuț Stoica. Felicitări băieți!Multumim suporterilor!#FCH #victorie #echipamea #revanșă