VIDEO | Gardoş a înscris pentru noua echipă! Poli Iaşi a pierdut meciul amical

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 ianuarie 2019, ora 17:26,
Florin Gardoș

Politehnica Iaşi a pierdut meciul amical cu formația ungară Diosgyori VTK, scor 1-2, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya. Noua achiziție Florin Gardoş a înscris.

Fundașul central a deschis scorul în minutul 27. Maghiarii au întors scorul până la pauză (minutele 31 şi 42).

Primul gol marcat de Florin Gardoș în tricoul Politehnicii!

GOL POLITEHNICA!Gardoș marchează primul gol pentru Politehnica, deviind șutul lui Platini!Poli – Diósgyőri VTK, 1-0!

Publicată de FC Politehnica Iasi pe Duminică, 20 ianuarie 2019

Flavius Stoican a trimis pe teren următorul ’11’: Mino Peralta – Bosoi, Gardoş, Cioinac, Bădic – L. Rus, Mihăescu – Burlacu, Jorge Orti, Platini – Kizito.

Au mai jucat: Mihalache, Chelaru, Petre, Zaharia, Panţîru, Enoh, Popescu, Gallego şi Cracea.

Politehnica Iaşi va juca, luni, de la ora 16.00, un meci amical cu Dinamo Zagreb, campioana Croației.