VIDEO | Galeria FCSB a răbufnit după egalul cu Chindia! „Rușine să vă fie! Lăsați-vă de fotbal”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 februarie 2020, ora 23:22,

Jucătorii de la FCSB au părăsit Arena Națională cu capul plecat, fiind huiduiți și fluierați de către fani după remiza cu Chindia Târgoviște, scor 1-1. Liderul Peluzei Nord, Gheorghe Mustață, le-a transmis mai multe mesaje dure fotbaliștilor.

FCSB riscă să înceapă play-off-ul Ligii 1 de pe locul patru, după al treilea meci la rând fără victorie.

Nou-venitul Andrei Miron a înscris pentru FCSB în minutul 14, dar ‘roș-albaștrii’ nu și-au mai creat multe ocazii clare de gol. Dangubic a egalat în minutul 90, la primul șut pe poartă al Chindiei.

La finalul partidei, jucătorii FCSB s-au dus către peluza în care se afla galeria și au fost aspru criticați.

Nu se poate așa ceva! La meciul cu Dinamo a fost la fel… am venit 2.000 de oameni ca să facem atmosferă aici. Dacă nu sunteți în stare să-i bateți nici pe ăștia, lăsați-vă de fotbal! Ce vreți? Vreți să ajungem la alte chestii? Nu vă e rușine? Vă bateți joc de noi!„, a fost discursul lui Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord.