VIDEO | ”Galacticii” lui Zidane, umiliți pe propriul teren! Sezon de coșmar pentru Real Madrid

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 19 mai 2019, ora 14:16,
Real-Madrid-vs-Betis-LL

Real Madrid a pierdut în ultima etapă din La Liga, scor 0-2, cu Betis. Formația din capitala Spaniei a avut un sezon de coșmar.

Loren, minutul 61, și Jese, minutul 75, au marcat pentru formația lui Quique Setien. În urma acestui eșec, ”galacticii” au încheiat sezonul cu 12 înfrângeri și doar 68 de puncte.

Dacă Barcelona se impune în meciul cu Eibar, catalanii vor încheia sezonul cu un avans de 21 de puncte față de marii rivali de la Real.

Chiar dacă Betis nu va juca în cupele europene în următorul sezon, formația din Sevilla a încheiat sezonul cu o performanță incredibilă: a devenit singura echipă din acest sezon care a învins-o pe Barcelona pe ”Camp Nou” și pe Real pe ”Santiago Bernabeu”.

Vezi și VIDEO | Se încheie o eră la Manchester City! Căpitanul echipei pleacă de la club după 11 ani