VIDEO | Gafa campionatului la Dunărea – Voluntari! Gol în minutul 90+3!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2019, ora 15:32,
gafa vatca
gafa vatca

Dunărea Călărași a remizat cu FC Voluntari, pe teren propriu, și mai face un pas spre liga secundă.

Aflată în situație critică, echipa lui Dan Alexa avea mare nevoie de victorie. A fost foarte aproape să o obțină, cu ajutorul portarului echipei ilfovene, autorul unei gafe monumentale care a dus la deschiderea scorului.

Portarul echipei antrenate de Cristiano Bergodi a ieșit total aiurea din poartă, undeva la 30 de metri, a fost evitat de Daniel Benzar, iar fotbalistul de la Dunărea a înscris în poarta goală (76).

VEZI GOLUL AICI

Dunărea a rămas în inferioritate numerică, după ce Sârghi a încasat cel de-al doilea cartonaș galben (88).

În prelungiri, Elevii lui Bergodi au făcut dreptate. Armaș a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 3 al prelungirilor, iar meciul s-a încheiat egal, 1-1.