VIDEO | Franța și Anglia au făcut spectacol în preliminariile EURO 2020! Toate rezultatele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 25 martie 2019, ora 23:56,
franta
franta

Franța și Anglia au înregistrat victorii categorice în runda a doua din preliminariile EURO 2020. Portugalia a remizat cu Serbia și a strâns doar două puncte în grupa B de calificare.

La Paris, Franța a învins Islanda cu 4-0. Samuel Umtiti (12′), Olivier Giroud (68′), Kylian Mbappe (78′) și Antoine Griezmann (84′) au înscris.

Partida a fost arbitrată de către românul Istvan Kovacs. Franța are maximum de puncte după două meciuri și este liderul grupei H.

Anglia s-a impus în Muntenegru cu 5-1. Vesovici a deschis scorul la Podgorica, în minutul 17. Englezii au revenit și au făcut spectacol! Keane (30′), Barkley (39′, 59′), Kane (71′) și Sterling (81′) au înscris.

Anglia are un început fulminant de campanie, cu 10 goluri marcate și doar unul primit (5-0 cu Cehia).

Portugalia l-a pierdut pe Cristiano Ronaldo în prima repriză a meciului cu Serbia. Starul portughez a ieșit accidentat. S-a încheiat 1-1 la Lisabona, după reușitele lui Dusan Tadic (7′ – penalty) și Danilo Pereira (42′).