VIDEO | Franța – Olanda 2-1. Seară DE VIS pentru GIROUD! A adus VICTORIA și l-a depășit pe ZIDANE. Rezultatele din Liga Națiunilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 10 septembrie 2018, ora 00:47,
Giroud Franta

Franța a trecut cu 2-1 de Olanda, în derby-ul zilei din Liga Națiunilor.

Mbappe a deschis scorul din fața porții după 14 minute, însă olandezii i-au surprins pe francezi după pauză, iar Babel a reușit să egaleze.

Giroud a dat însă lovitura decisivă cu un sfert de oră înainte de final și a adus victoria Franței.

Atacantul de 31 de ani a ajuns la 32 de goluri pentru naționala Franței și l-a depășit pe marele Zidane în topul marcatorilor, acolo unde lider e Henry.

A fost o seară excelentă pentru gazde, care au obținut victorii pe linie în Liga Națiunilor. Doar Slovenia și Olanda au marcat în deplasare, însă ambele reprezentative au cedat cu același scor: 1-2.