VIDEO | Francesca Costa, în lacrimi! Fiul ei ar putea rata Euro 2020

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 13 ianuarie 2020, ora 15:50,
zaniolo si mama

Nicolo Zaniolo s-a accidentat aseară în derbyul cu Juventus și este în pericol să piardă turneul final al CE din vară. Fotbalistul a ieșit pe targă după ce a căzut în duelul cu De Ligt.

Faza s-a petrecut în minutul 32 atunci dând atacantul Romei a pornit într-o cursă spre poarta lui Szczesny, oprită prin fault de olandez. Fanii romanilor au început să își facă griji atunci când au văzut că Zaniolo cere cu insistență intervenția medicilor.

Fotbalistul a părăsit terenul înlocuit cu Cengiz Under iar verdictul de la final îi dă fiori inclusiv selecționerului Roberto Mancini. Jucătorul de 20 de ani a suferit o leziune a meniscului și poate să lipsească de la cea mai importantă competiție fotbalistică a anului 2020.

Vestea a căzut ca un trăznet și pentru mama fotbalistului, Francesca Costa, cunoscută pentru desele sale apariții în mediul virtual. La 42 de ani, aceasta îi impresionează pe cei care îi urmăresc activitatea pe rețele de socializare.

În același meci, fotbalistul lui Juventus, Merih Demiral, a avut și el de suferit. Marcatorul primului gol al lui Juventus în victoria cu 2-1 de pe Olimpico s-a accidentat grav și în cazul său previziunile sunt și mai sumbre. Se pare că turcul va rata Euro 2020 după ce a părăsit gazonul după 20 de minute.