VIDEO | Florin Andone, primul gol în Premier League! Reușită decisivă pentru Brighton

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 01 decembrie 2018, ora 19:02,
Florin-Andone

Atacantul Florin Andone a înscris primul său gol în Premier League, după transferul la Brighton & Hove Albion. Reușita internaționalului român a asigurat victoria lui Brighton cu Huddersfield, scor 2-1.

În etapa a 14-a din campionatul Angliei, Huddersfield a deschis scorul în minutul 1, prin Mathias Jorgensen.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 32, după eliminarea lui Steve Mounie.

Brighton a egalat în minutul 45+4, prin Shane Duffy.

Florin Andone, pentru prima dată titular în Premier League, a înscris în minutul 69, din centrarea lui Solomon March. Atacantul în vârstă de 25 de ani a lovit mingea cu capul din 6 metri.

Florin Andone a fost înlocuit în minutul 79 cu Glenn Murray.

Brighton a câștigat primul meci din ultimele patru etape și se află pe locul 11 în clasament.

Florin Andone (25 de ani) a ajuns în Premier League în această vară, fiind cumpărat de la Deportivo la Coruna. Atacantul român a ratat startul sezonului, din cauza unei accidentări la mușchii inghinali. A fost abia cea de-a patra apariție pentru Brighton.