VIDEO | Florin Andone nu l-a putut opri! Solskjaer a reușit o performanță incredibilă la Manchester United

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 ianuarie 2019, ora 11:44,

Ole Gunnar Solskjaer, 45 de ani, a scris istorie pe banca lui Manchester United. Norvegianul a devenit al treilea manager din istoria Premier League care reușește să câștige primele 6 meciuri!

Paul Pogba în minutul 27 şi Marcus Rashford în minutul 42 au dus-o pe United în avantaj încă din prima repriză. Golul lui Gross din minutul 72 le-a dat emoții gazdelor, dar meciul s-a terminat 2-1.

Doar 2 antrenori au mai reușit performanța de a câștiga primele 6 meciuri în Premier League- Carlo Ancelotti, la Chelsea, şi Pep Guardiola, la Manchester City!

Florin Andone a intrat pe teren în minutul 60, însă nu și-a putut ajuta echipa să evite înfrângerea.