VIDEO | Florin Andone, gol important pentru Brighton în Cupa Angliei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 07 februarie 2019, ora 08:34,
Florin Andone

Atacantul Florin Andone a înscris golul egalizator pentru Brighton în meciul cu West Bromwich Albion din 16-imile de finală ale Cupei Angliei. ‘Pescărușii’ au câștigat cu 3-1 după prelungiri.

Andone (25 de ani) a fost titularizat de către antrenorul Chris Hughton și a rămas pe teren toate cele 120 de minute.

În minutul 77, Kyle Bartley a deschis scorul pentru West Brom, după o fază ciudată.

Florin Andone a egalat în minutul 82, în urma unei faze de atacant veritabil. Internaționalul român a speculat o eroare în apărarea gazdelor.

În prelungiri a ieșit la rampă golgheterul lui Brighton, Glenn Murray, introdus pe teren în minutul 101. Atacantul englez a înscris în minutele 104 și 117 și a adus calificarea în faza următoare a Cupei.

Florin Andone a reușit 3 goluri în 17 partide pentru Brighton.