VIDEO | Final încins la Sepsi – CFR! Penalty în minutul 89 pentru clujeni!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 octombrie 2018, ora 00:08,
omrani cfr
omrani cfr

CFR Cluj a câștigat pe final cu Sepsi Sf. Gheorghe, după un penalty de care a beneficiat în minutul 89.

Campioana a deschis scorul în partida disputată la Sfântu Gheorghe. În minutul 14, Omrani a înscris în poarta celor de la Sepsi din apropierea liniei porții.

VEZI GOLUL AICI

În minutul 64, CFR Cluj a rămas în inferioritate numerică, după ce Males a văzut direct cartonașul roșu pentru un fault violent la Tandia.

VEZI INTERVENȚIA LUI MALEȘ

Sepsi a reușit să egaleze, în minutul 80, prin Ștefan, iar finalul a fost incendiar!

VEZI GOLUL EGALIZATOR REUȘIT DE SEPSI

Arbitrul Andrei Chivulete a acordat penlaty pentru CFR, după un fault comis de Vașvari, iar Deac a transformat fără emoții.

Echipa clujeană s-a impus cu scorul de 2-1 la Sfântu Gheorghe și trece peste FCSB în clasament, la finalul turului sezonului regulat.

CFR are acum 26 de puncte, cu două mai multe decât FCSB.