VIDEO | Final dramatic în derby! CSM București a învins-o la limită pe SCM Râmnicu Vâlcea

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 12 martie 2020, ora 08:50,
csm-bucuresti-scm-ramnicu-valcea

CSM Bucureşti a echilibrat lupta la titlu în Liga Națională de handbal feminin, după victoria de pe teren propriu împotriva campioanei en titre, SCM Râmnicu Vâlcea, scor 23-22. Cele două echipe sunt la egalitate de puncte în clasament.

‘Tigroaicele’ au dominat prima repriză și au condus cu 15-12 la pauză. În actul secund, vâlcencele au jucat mai bine și au avut șansa să egaleze în ultimul minut. La ultimul atac, arbitrii au dictat în mod eronat paşi.

Pentru CSM au marcat Dragana Cvijici (6 goluri), Cristina Neagu (5), Andrea Lekic (4), Itana Grbic (3), Carmen Martin (2), Elizabeth Omoregie (2), Andrea Klikovac (1).

Golurile echipei vâlcene au fost înscrise de către Irina Glibko (6), Marta Lopez (6), Mireya Gonzalez (4), Ann Grete Norgaard (3), Asma Elghaoui (1), Kristina Liscevic (1), Cristina Florica (1).

Meciul s-a disputat fără spectatori, pe fondul pandemiei de coronavirus.

#FinalScore I CSM Bucuresti Handbal ? SCM Râmnicu Vâlcea – Handbal feminin 23-22

Publicată de CSM Bucuresti pe Miercuri, 11 martie 2020

În urma rezultatului, cele două echipe sunt la egalitate în fruntea clasamentului Ligii Naţionale, cu câte 43 de puncte. CSM București are avantajul unui meci mai puțin disputat.

Ambele echipe sunt calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Liga Naţională se va întrerupe datorită reunirii echipei naţionale, în vederea participării la turneul preolimpic din Muntenegru (20-22 martie).