VIDEO | Final de an în Premier League! Liverpool rămâne neînvinsă, Manchester City e la 14 puncte în urmă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 29 decembrie 2019, ora 23:53,
klopp
klopp

Liverpool și Manchester City au câștigat ultimele meciuri din Premier League programate în acest an. ‘Cormoranii’ au un avans de 13 puncte în fruntea clasamentului, în condițiile în care au reușit 18 victorii și un egal până acum.

Pe Anfield, Liverpool a trecut la limită de Wolverhampton, scor 1-0. Sadio Mane a înscris în minutul 42.

Golul poate fi văzut AICI.

Wolves a egalat pe finalul reprizei, dar reușita lui Neto a fost anulată de VAR pentru ofsaid.

Liverpool nu are nicio înfrângere în actuala ediţie de Premier League. În plus, ‘cormoranii’ n-au pierdut pe Anfield în ultimele 50 de partide.

În ultimul meci al etapei a 20-a din Premier League, Manchester City a trecut de Sheffield United.

În prima repriză, niciuna dintre echipe nu a șutat pe spațiul porții. În cele din urmă, Sergio Aguero (52′) și Kevin de Bruyne (82′) au înscris pentru campioana Angliei (VIDEO).

A fost victoria cu numărul 100 pentru Pep Guardiola în Premier League. În 2020, ‘cetățenii’ vor avea o misiune complicată să recupereze deficitul de puncte față de liderul Liverpool.