VIDEO | Filipe Teixeira vrea cu ORICE PREȚ titlul cu FCSB! ”Va fi anul nostru!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 iulie 2018, ora 10:35,
teixeira
teixeira

FCSB a încheiat la egalitate, miercuri, primul amical tare al verii, scor 1-1 cu campioana Belgiei, FC Bruges. Pentru vicecampioana României a punctat Filipe Teixeira.

FCSB a jucat bine în partida cu FC Bruges, campioana Belgiei, dar jucătorii pregătiți de Nicolae Dică au egalat abia după pauză prin Teixeria (56). La finalul meciului, Teixeira care tocmai și-a prelungit contractul, a vorbit despre contractul său cu FCSB dar și despre plecările de la echipă:

„Un antrenament bun. Primul meci cu o echipă foarte bună, campioană în Belgia. E pozitiv, egal, dar cred că am jucat chiar bine, mai ales repriza a doua.

Mi-au făcut propunere, îmi doresc să continui aici. Am semnat pentru şase luni, asta e. Încă am plăcere de a juca fotbal. Dacă intră în Europa League, automat îmi fac contract de un an. A plecat doar un jucător, Budescu… Au venit doi jucători, pot veni şi mai mulţi, dar cred că nucleul a rămas şi e bine. Avem încredere că anul acesta să fie anul nostru.

A plecat Budescu, e bine pentru el, a fost bine şi pentru club. Îi doresc multă baftă, sunt fericit pentru el. Ăsta e fotbalul, unii pleacă, alţii vin. Avem încredere că acesta va fi anul nostru”, a declarat Teixeira.

steauafilipe teixeirateixeiraamicalcontract teixeirafcsbvicecampioana romanieibecalifotbalFC bruges