VIDEO | FCU Craiova merge ceas! Oltenii sunt lideri în Liga 2!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 29 septembrie 2020, ora 20:51,
FC U Craiova

FCU Craiova merge ceas în Liga 2: elevii lui Napoli sunt lideri.

Alb-albaștrii au obținut a patra victorie consecutivă și s-au instalat în fruntea clasamentului.

”Juveții” au învins-o pe CSM Slatina cu 2-1 în etapa a cincea din eșalonul secund.

Claudiu Bălan a fost cel mai bun jucător al oltenilor. Fotbalistul a reușit o ”dublă”, după ce  a deschis scorul în minutul 4, din penalty, și a marcat din scăriță, în minutul 22, tot din penalty.

Publicată de Fotbal Club Universitatea 1948 pe Marţi, 29 septembrie 2020

Popescu a redus din diferență în minutul 83, după ce elevii lui Napoli s-au relaxat și au fost dominați de oaspeți.

În urma acestui rezultat, FCU Craiova a bifat a patra victorie consecutivă și are 13 puncte după 5 etape. De cealaltă parte, CSM Slatina rămâne pe locul 17, cu 3 puncte.

În următoarea etapă, ambele echipe vor juca în deplasare: Craiova se va deplasa la Recea, iar Slatina pe ”Ilie Oană”, pentru duelul cu Petrolul Ploiești.