VIDEO | FCSB și-a aflat adversara din turul 3 preliminar al Europa League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 01 august 2019, ora 17:49,
FCSB nou 2
FCSB nou 2

FCSB are serioase probleme de lot, însă returul cu Alashkert e mai degbrabă o formalitate, după succesul clar din Armenia, scor 3-0.

Roș-albaștrii au aflat înaintea meciului peste cine vor da în turul 3 preliminar din Europa League: Mlada Boleslav va fi adversara vicecampioanei României.

Formația din Cehia a trecut de Ordabasy (Kazakhstan), după 1-1 în meciul tur și succesul cu 3-2, din această seară, din deplasare.

Mlada a avut 2-0 în minutul 32, după golurile lui Matejovsky și Komlichenko (penalty).

Shchetkin a redus din diferență înainte de pauză, însă Mesanovic a lămurit lucrurile cu golul din minutul 47.

Ordabasy n-a reușit nici măcar o remiză și a mai punctat doar o dată, prin Diakhate (penalty).