VIDEO | FCSB se pregătește pentru o confruntare cu Hajduk Split în Europa League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 27 iulie 2018, ora 10:48,
Hajduk-Split

Hajduk Split a câștigat meciul de pe teren propriu cu Slavia Sofia, scor 1-0, în prima manșă a turului doi preliminar din Europa League. Formația croată poate întâlni FCSB în runda următoare a competiției.

Peste 20.000 de suporteri au creat o atmosferă incendiară pe arena „Poljud” din Split.

Hajduk și-a creat 20 de ocazii de gol, dar a reușit să înscrie abia în minutul 79, prin ghanezul Ahmed Said. Oaspeții au rămas în zece oameni în minutul 84, când arbitrul Istvan Kovacs l-a eliminat pe Aleksandrov.

Rezumatul partidei

Returul se va disputa la 2 august, la Sofia.

Tot joi, FCSB a câștigat partida din deplasare cu formația slovenă Rudar Velenje, scor 2-0. Dacă se vor califica în turul trei preliminar din Europa League, roș-albaștrii vor întâlni Hajduk Split.