VIDEO | FCSB, remiză cu Ajax în Olanda! Cine a înscris pentru echipa lui Dică

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 07 iulie 2018, ora 22:01,
Ajax FCSB
Ajax FCSB

FCSB a remizat cu Ajax Amsterdam, scor 1-1, în cel mai important amical al roș-albaștrilor din Olanda.

Echipa lui Dică a deschis scorul încă din minutul 7, prin Florin Tănase, dar Ajax a egalat până la pauză. Eiting a marcat cu un șut foarte bun, fără nicio șansă pentru Bălgrădean.

VIDEO Golul lui Eiting

Pe final, FCSB a fost aproape de victorie, însă Morais a trimis în bară.

În primul amical din această vară, FCSB a remizat cu o altă echipă puternică, FC Bruges (1-1).

ECHIPELE DE START:

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, Bălașa, Morais – Pintilii, Ov. Popescu, Teixeira – Man, F. Tănase, F. Coman
Rezerve: Ducan, A. Vlad, Nedelcu, C. Dumitru, Filip, Moruțan, I. Stoica, D. Toma, Qaka, D. Benzar, Jakolis

AFC Ajax: A.Onana – R.Kristensen P.Schuurs, M. De Ligt, M.Wober – C.Eiting, D.Neres, N.Mazraoui – K. Huntelaar, Z.Labyad, N. Lang
Rezerve: D.Kotarski, B.Kemper, S.Pasquali, R.Gravenbergh, V.Jensen, D.Johnsen, P.Danilo

#amical #olanda #ajax #hattemAceasta este echipa trimisa in teren de Nicolae Dica in partida cu AFC Ajax, care va putea fi urmarita in direct pe YouTube, accesand https://youtu.be/Q8Z0vzpYPQo.