VIDEO | FCSB nu-și revine după eliminarea din Liga Europa! Doar egal cu Botoșani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 septembrie 2018, ora 23:59,
fcsb, botosani

Vicecampioana FCSB a remizat, duminică, scor 2-2, la Voluntari, într-o partidă contra celor de la FC Botoșani, în etapa a șaptea a Ligii I.

Meciul a avut două reprize diferite. În prima parte, FCSB a controlat jocul și a condus cu 2-0 din minutul 21. Până la pauză botoșănenii au redus din diferență, urmând ca în a doua repriză să reușească egalarea prin Mihai Roman II.

Finalul meciului a fost unul pe contre. Roș-albaștrii au încercat să înscrie golul victoriei, dar fără sorți de izbândă.

Au marcat: Man (4), Gnohere (21 pen) / Papa (43), M. Roman II (75)

FCSB: Vlad – Jakolis, Planic, Nedelcu, Jr. Morais – Pintilii (Moruţan ’80), Zlatinski (Filip ’46) – Man, Rusescu, Coman (Teixeira ’66) – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică.

FC Botoşani: Pap – Patache, Piţian, Burcă, Soiledis – Rodriguez, Oaidă – Chitoşcă (Ongenda ’64), E. Papa (Piftor ’78), Golofca (Florescu ‘90+2) – M. Roman. Antrenor: Costel Enache.

Cartonaşe galbene: J. Morais ’29, Jakolis ’42, Nedelcu ‘45+1, Man ’67, Filip ’71, Planic ‘84 / Chitoşcă ’23, Papa ’53, Florescu ‘90+3.

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei – Florin Mihai Marcu

Observatori: Sorin Boca, Marcel Vasile

voluntarifcsbpapamanliga 1Mihai Roman IIbotoșanifotbalfcsb botosani 2-2gnohere