VIDEO | FCSB continuă ascensiunea către play-off! Gnohere aduce victoria cu Chindia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 octombrie 2019, ora 21:39,
gnohere-chindia-fcsb

FCSB a câștigat meciul cu Chindia Târgoviște, scor 2-1, pe arena ‘Ilie Oană’ din Ploiești, în etapa a 13-a din Liga 1. Târgoviștenii au suferit primul eșec după cinci meciuri.

Daniel Florea a deschis scorul în minutul 13.

FCSB a egalat în minutul 30, după ce fundașul Leca a deviat în proprie poartă șutul lui Moutinho.

În repriza a doua, FCSB a dominat categoric. Harlem Gnohere a înscris în minutul 57.

Chindia: Aioani – Dinu (Neciu ’46), Piţian, Leca – Martac, Raţă (Mihai ’76), Bic, Dumitraşcu – Neguţ (Cherchez ’61), D. Florea, I. Dumiter. Antrenor: Viorel Moldovan.

FCSB: Vlad – Creţu, Chorbadzhiyski, Planic, Panţîru – Vînă, I. Cristea (Soiledis ’72), Tănase – Moruţan (Popa ’46), Gnohere, Moutinho (Hora ’60). Antrenor: Bogdan Vintilă.

FCSB are șase meciuri fără înfrângere și a urcat pe locul 7 în clasament, cu 18 puncte, la egalitate cu Poli Iași.

Chindia Târgoviște întrerupe o serie de trei victorii și ocupă locul 11 în Liga 1, cu 15 puncte.